دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


                 

            Affiliation  مركز تحقيقات چشم

,Eye Research Center, The Five Senses Institute
Rassoul Akram Hospital  , Iran University
          of Medical Sciences, Tehran, Iran
           
              

پروفسور کشکولی: جراحان پلاستیک در زمان معاینه برای جراحی پف پلک بالا ( بلفاروپلاستی) ، باید توجه ویژه به افتادگی پلک داشته باشند پروفسور کشکولی: جراحان پلاستیک در زمان معاینه برای جراحی پف پلک بالا ( بلفاروپلاستی) ، باید توجه ویژه به افتادگی پلک داشته باشند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۱۲ | 

کنگره سالیانه جراحیهای پلاستیک صورت از ۶ تا ٩ آذر ١٣٨٧ در مرکز همایشهای رازی- تهران برگزار شد.پروفسور کشکولی یکی از سخنرانان دعوت شده به این همایش بود.  
در سمپوزیوم جراحی بلفاروپلاستی ,ایشان در پانل و سخنرانی تاکید نمودند که باید به مسیله افتادگی پلک توجه ویژهای شود. متاسفانه مشکل افتادگی پلک بعلت وجود همزمان پف پلک مورد توجه بیمار و جراحان قرار نمی گیرد.
 
این افراد پس از جراحی بلفاروپلاستی و رفع پف پلک، متوجه غیر قرینگی اندازه پلکها میشوند. در اکثر موارد با بررسی عکسهای قدیمی مشکل افتادگی پلک قبل از جراحی وجود داشته ولی مورد توجه قرار نگرفته است. ایشان تاکید نمودند که ترمیم افتادگی پلک باید همزمان یا قبل از جراحی بلفاروپلاستی انجام گیرد. در بخش ابتدایی سخنرانی ، ایشان علایم غیر مستقیم افتادگی پلک و تستهای مربوطه را به جراحان آموزش دادند. 
در بخش بعدی نیز بر اساس عکسهای قبل و بعد از عمل بیماران این علایم را در موارد گوناگون نمایش دادند. در انتها، پروفسور کشکولی در مورد نحوه ترمیم توضیحاتی ایراد نمودند. 
نکته مهم این است که پلک افتاده میبایست٣-۶ ماه اول پس از جراحی از پلک دیگر بالاتر باشد تا جبران افت اولیه عضله تنبل را نماید. در این زمان باید ازقطره و پمادهای اشک مصنوعی به منظور جلوگیری از خشکی چشم باید استفاده شود. 
ایشان در سخنرانیهای مختلف که بدعوت گروههای تخصصی و فوق تخصصی در داخل و خارج از کشور انجام شده است , همواره بر لزوم معاینات کامل و بررسی ساختمانهای اطراف چشم قبل از هر گونه جراحی زیبایی صورت در اطراف چشم تاکید نموده اند.
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 560 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر